Szanowni Państwo!

Wybór właściwej drogi rozwoju zawodowego, dającej satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość realizacji marzeń, jest dla każdego młodego człowieka bardzo trudnym wyzwaniem. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja nie tylko w Polsce, ale również na świecie, sprawia że coraz trudniej przewidzieć nam przyszłe realia. Mimo to eksperci ds. prognozowania rynku pracy zgodnie przyznają, że na niektóre zawody przyszłości z pewnością warto zwrócić uwagę już dzisiaj. Jednym z takich zawodów przyszłości jest niewątpliwie zawód analityka.

Kształcenie analityka to proces długotrwały, wymagający nie tylko doboru odpowiednich treści programowych, ale przede wszystkim pracy z praktykami i ekspertami działającymi w różnych sektorach takich jak: bezpieczeństwo, polityka międzynarodowa, gospodarka, finanse, informatyka itp. Chcąc przybliżyć Państwu specyfikę tego unikatowego w skali kraju kierunku studiów - Instytut Nauk o Bezpieczeństwie w Państwowej Szkole Wyższej w Gnieźnie organizuje:


DZIEŃ OTWARTY na kierunku ANALITYKA BEZPIECZEŃSTWA

19 listopada br. zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na warsztaty z międzynarodowymi ekspertami z zakresu: bezpieczeństwa międzynarodowego, cyberprzestępczości, komunikacji międzykulturowej, stosunków międzynarodowych oraz fotografii. To fantastyczna okazja do bliższego poznania przyszłych wykładowców oraz studentów tego kierunku studiów.

Warsztaty odbędą się w 2 blokach godzinowych, tj.: I tura - 9.00-12.00 i II tura - 12.15-15.00. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wzięcia udziału w 2 wybranych przez siebie warsztatach, spośród 8 zaproponowanych przez naszych Prelegentów:

1. „Afganistan wczoraj i dziś” - to warsztaty, które poprowadzi NAVAL, były operator JW. GROM, który przybliży pracę analityków, wywiadu i kontrwywiadu w trudnych i wymagających warunkach bojowych.

2. „Wojskowe służby specjalne w operacjach w kraju i za granicą” - o tym jak wykrywa się działalność szpiegowską i przeciwdziała terroryzmowi podczas misji wojskowych na świecie, opowie płk rez. mgr inż. Maciej Matysiak, wykładowca w PSW Gniezno.

3. „Specyfika pracy i służby wojskowej w Afryce” – swoimi doświadczeniami pracy na misji szkoleniowej w Mali oraz podróżami po Etiopii i Rwandzie, podzieli się z uczestnikami płk rez. dr inż. Krzysztof Danielewicz, Prorektor ds. studenckich w PSW Gniezno.

4. W świat mniejszości kontrowersji wokół uchodźców i imigrantów, zabierze uczestników płk dr hab. Marek Bodziany, prof. Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

5. O roli wielokulturowości na przykładzie muzyki, religii, sportu, kina oraz kuchni, opowie - dr Mamadou Diouf, muzyk i animator kultury, współzałożyciel fundacji „Afryka Inaczej”.

6. Islam, Bliski Wschód oraz różnice kulturowe między światem arabskim a Polską, to tematyka warsztatów, które poprowadzi dr Ziad Abou Saleh - wykładowca Uniwersytetu SWPS i WSB we Wrocławiu, ekspert ds. negocjacji i komunikacji międzykulturowej.

7. Nadużycia finansowe, korupcja, pranie brudnych pieniędzy i finansowanie terroryzmu , to główne zagadnienia, które na warsztatach poruszy mgr Marek Kołtun, wykładowca w PSW Gniezno.

8. O magii fotografii w kontekście budowania zaufania publicznego i kreowania wizerunku , będzie opowiadać mgr Katarzyna Jabłońska , doświadczona fotografka na stałe współpracująca z Ambasadą Holandii i Wielkiej Brytanii.

Liczymy na to, że Dzień Otwarty na kierunku Analityka Bezpieczeństwa przypadnie wszystkim uczestnikom do gustu i na stałe wpisze się w kalendarz naszych akademickich spotkań z maturzystami.
Serdecznie zapraszam

dr Krzysztof Danielewicz, płk rez.
Prorektor ds. studenckich w PSW Gniezno